Anlat İstanbul 2005 DVDRip Yerli Film indir

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 11 Mart 2005
Yönetmen : Ümit Ünal Kudret Sabancı Selim Demirdelen Yücel Yolcu Ömür Atay
Senaryo : Ümit Ünal
Görüntü Yönetmeni : Mehmet Aksın
Müzik : Gökhan Kırdar
Yapım : 2004, Türkiye

Altan Erkekli (Hilmi) , Özgü Namal (Şenay) , Mehmet Günsür (Rıfkı) , Erkan Can (Darbukacı) , Azra Akın (İdil) , Nejat İşler (Ramazan) , Vahide Gördüm (Hürrem) , Şevket Çoruh (Recep) , Güven Kıraç (Mimi) , İsmail Hacıoğlu (Fiko) , DJ Bülent (DJ Bülent) , Nurgül Yeşilçay (Saliha) , Bülent İnal (Musa) , Erdem Akakçe (Recai) , İdil Üner (Melek) , Fikret Kuşkan (Rafet) , Ozan Güven (Takip eden adam) , Yelda Reynaud (Banu)

Konusu;

İstanbul’da bir gece. 5 hikaye. Birbirinden çok ayrı gibi görünen bu hikayeleri birleştiren bir tek şey vardır. Hepsi eski peri masallarına benzerler. Kader, Borges’in dediği gibi, çeşitlemelere düşkündür. Bir çingene klarinetini, Fareli köyün kavalcısına dönüştürür. Kırımızı Şapkalı Kız bir mafya kuryesidir. Cidirella ise talihsiz bir fahişe. Katilinden kaçan dünya güzeli bir prenses Beyoğlu ormanlarından 8. cüceyle karşılaşır. İstanbul’a yeni gelmiş ve aç kalmış bir Kürt genci Uyuyan Güzel’le tanışır. 5 ünlü masal, İstanbul gecesinde bir belirir bir kaybolurlar. Sıradan hayatların içinde masal pırıltıları yanar, söner.
Anlat İstanbul, 5 yönetmen tarafından çekilmiş ama şaşırtıcı bir bütünlüğe sahip, bir hikaye anlatan bir film. Masallar şehri İstanbul’a aykırı bir güzelleme.

https://turbobit.net/oolf435ibteb.html

http://hitfile.net/BMCUx8i